2.kolo: FC SLOVAN HAVLÍČKŮV BROD - FC CHOTĚBOŘ 2:0 (0:0)

Delegát: Petřivý. ŽK: 2:3. ČK: 0:2.
Diváci: 450

FC Slovan Havlíčkův Brod: Kučírek - Novotný, Nechvátal, Ganobjak, Vařejka (90. Molák) - Klusák (73. Vopršal), Kubát (88. Kunc), Kavka (46. Mareš), Bláha (64. Hejkal) - Provazník, Míča

FC Chotěboř: Vykoukal - Čáp (79. Kudla), R. Odvářka, Hromádka, Jan Hlaváček - Kaplan (76. Koutný), Dvořák, Somerauer, Jiří Hlaváček (24. Moravec) - M. Odvářka, Hanousek

V úvodu utkání se útočící hráči nedokázali dostat přes skvěle bránící obrany až k ohrožení soupeřova gólmana. K tomu došlo až při přímém kopu Ondřeje Ganobjaka, ale brankář Petr Vykoukal dokázal jeho ránu zneškodnit. Krátce před polovinou úvodní pětačtyřicetiminutovky znovu rozehrával Ganobjak, chotěbořský strážce svatyně odrazil kulatý nesmysl jen před sebe, ale dobíhající Jiří Míča přestřelil odkrytou kasu. Havlíčkův Brod byl lepší a cpal se neustále do šancí. Rozruch ve vápně soupeře udělal Dalibor Bláha svým stříleným centrem, ale Roman Provazník jej minul a David Klusák svou střelu umístil pouze nad. Závěr první půle se pak obešel bez vážnějších momentů a do kabin se šlo za stavu 0:0. Velice agilní byl na hrotu hrající Jiří Míča, který měl s nástupem do druhé části dvě dobré šance. Poprvé byla jeho střela zblokovaná na roh a při druhé příležitosti, kdy Michal Mareš sebral na středu hřiště míč po chybě hostů a poslal do brejku právě Míču, trefil jen vybíhajícího Petra Vykoukala. Havlíčkobrodští příznivci si zhluboka oddychli po střele Miloše Moravce, který pumelicí ze vzdálenosti cca deseti metrů za vápnem orazítkoval levou tyč Kučírkovy brány. Tribuny se dočkaly prvního gólu v 69. minutě. Do sprch nejprve putoval po druhé žluté kartě chotěbořský útočník Petr Hanousek. Michal Mareš nacentroval z přímého kopu do vápna, kde hlavičkoval Ondřej Ganobjak a míč skončil až za Vykoukalem. Uklidnit výběr Richarda Zemana mohl Jiří Míča, jeho průnik však zastavil gólman Vykoukal. Ten si však počínal hrubě za hranicí pravidel, a tak jej čekal podobný osud jako Hanouska. Do branky se tak postavil jeho jmenovec Kudla, jenž hned musel čelit penaltě. Tu proměnil Jaroslav Kubát a Slovan měl pohodlný náskok a přesilu dvou hráčů. Havlíčkův Brod pak nad zdecimovanou Chotěboří své vedení v poklidu uhájil a do tabulky si připisuje další tři body.

Trenér Josef Soural:" Přijeli jsme s cílem pozorně bránit střed hřiště a svoji polovinu. Chtěli jsme co nejdéle udržet čisté konto a tím mladé mužstvo soupeře znervoznět. To se nám i přesto, že jsme nebyli nikterak aktivní dařilo asi 70 minut. Potom jsme udělali hrubici při defenzivní standardní situaci a bylo po zápase. S dvojnásobným oslabení si po druhém gólu domácí s přehledem poradili."