Góly: 24. Štros, 31. Křikava – 6. Jiří Hlaváček, 36. Dvořák

Rozhodčí: Beseda

ŽK: 3:2

Diváků: 250

Sestava Světlá: Janota – Dvořák, Valenta, Náděje (83. Dibelka), Císař – Čuřík (60. Jelínek), Pohnětal, Rezek, Karel – Křikava, Štros (50. Sobek); Chotěboř: P. Vykoukal – Čáp, Odvářka, M. Čapek, Jan. Hlaváček – D. Čapek, Dvořák, Somerauer, Kaplan (83. Hromádka) – Jiří Hlaváček (61. Běloušek), Odvářka.

Po předešlých zápasech Světlá versus Chotěboř asi těžko mohl někdo předpokládat, že budou k vidění za poločas hned čtyři góly. Světlá v Chotěboři vyhrála se štěstím tři minuty před koncem a tak jí měli Chotěbořáci co navracet. Hned v první minutě zaměstnali Janotu bratři Hlaváčkové, ale zakončení bylo pouze do náruče. V 6. minutě se jim to podařilo napravit. Kombinací na jeden dotek hosté Světlou rozebrali do posledního kousku, obrana se sotva stihla vzpamatovat a Jiří Hlaváček bez problému dorazil do prázdný 0:1. Ve 21. minutě se vyznamenal Janota, když vytáhl na roh střelu Dvořáka. O tři minuty později využili domácí svoji první šanci. Akce Císař – Rezek – Štros byla bezchybná. Rezkův centr směřoval před kasu na Štrose a ten zprvní zakončil podél gólmana 1:1. Do této chvíle měla Chotěboř převahu, ale Světlá se po gólu probrala a síly se začaly vyrovnávat. Dalšího gólu se domácí dočkali ve 31. minutě. Rezek opět vyslal výborný centr na malé vápno, kam si naběhl tentokrát Křikava a hlavou perfektně do pravého dolního rohu skóroval 2:1. Domácí se ale neradovali dlouho. Ve 36. minutě hosté využili trestného kopu. Obrana nebyla schopná včas zareagovat a odražený balón se dostal k osamocenému Dvořákovi, který ho ze země poslal za Janotovi záda 2:2.

Po změně stran mohla Chotěboř ve 48. minutě navýšit skóre hned dvakrát, ale Janota se vyblýskl v ten správný okamžik. Nejprve vyrazil trestný kop Jana Hlaváčka. A hned na to zpětnou dělovku Kaplana z velkého vápna vytáhl na roh. Pro diváky to bylo správně vyhecované derby se vším všudy a přibývalo zraněných. Nejprve pro hosty plus, musel odejít nebezpečný Štros a na straně hostů stejně tak nebezpečný Jan Hlaváček, který bezchybně kopal rohy i trestné kopy a činil tak Světlé potíže. Světlá byla odsouzena k bránění a hosté stále prahli po výhře. Ale obrana domácích začala makat a společně s Janotou se jim dařilo zabránit gólu. Ke zraněným se přidal ještě Náděje a bylo to o to těžší. Světlé se nepodařilo proměnit střílený centr Karla na zadní tyč a ani poslední trestný kop. A Janota vyrazil i střelu Somerauera. Po neuvěřitelných nervech a nespočtu zraněných skončilo derby dělbou bodů. Přibyslav navíc remizovala ve Věžnici, takže pořadí první tří celků, zůstává bez změn.